top of page

ANTALYA MAVİ YOLCULUK

ANTALYA MAVİ TUR TEKNELERİ

TEKNENİ SEÇ

ANTALYA YAT TATİLİ

MAVİ TUR ANTALYA

"Antalya'nın En Büyük ve Tek Kurumsal Yat Kiralama Firması Woy Tour ile Hayallerinize Yelken Açın"

Antalya mavi yolculuk tekne kiralama ihtiyaçlarınızda, Türkiyenin En Büyük Yat Kiralama Firması Woy Tour A.Ş. Yat ve Guletleri size unutulmaz bir mavi tur yaşatacak. Mavi tur yat tatili teknelerimizden bütçenize ve isteklerinize en uygun olanını seçerek rezervasyonunuzu bugün yapabilirsiniz. 

Antalya Haftalık Tekne Kiralama
Antalya Yat Tatili
Antalya Mavi Yolculuk
Kemer Yat Kiralama
Antalya Gulet Kiralama
Antalya Yat Kiralama
DESTEK AL

Brokerlarımız haftanın her günü 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere Ücretsiz telefon desteği ve danışmanlık sunmaktadır.

İstanbul'da Her Türlü Deniz Aracı İşlemlerinizde Sizlere Bir Telefon Kadar Yakınız.

Antalya Mavi Tur
Antalya Tekne Tatili

WOY TOUR A.Ş. 40 Ülkede 30.000 Gulet ve Yat ile...

"Tekne Gulet Yat - Al Sat Kirala "

motoryat-al-sat-oscar-denizcilik

Kemer Mavi Tur 

satilik-bot

Antalya Yat Kiralama 

gulet-al-sat

Kekova Tekne Tatili 

satilik-gezi-teknesi
yelkenli-al-sat

Kaş Yat Kiralama 

satilik-balikci-teknesi

 KÖPÜKLÜ YAT PARTİ

Antalya Balık Turları

Antalya Mavi Tur Ayın Öne Çıkan Tekneleri >>>

"Antalya Yat Kiralama Devi Woy Tour A.Ş. İle Hayallerinizdeki Yat Kiralamayı Bugün Yapın"

tekne-kiralama-tarkan-5-1-min.jpg

Antalya Kiralık Yat

Türkiye > Antalya > Motoryat > Lüks

Boy / En / Ft.

: 24m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

: 12 Kişi / 4 Mürettabat

Kabin 

: 4 Kb. | 2 Master + 2 Twin

Tuvalet / Duş

: 4 WC / 4 Duş

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

3.000€

Başlayan Fiyatlarla

Arabella Gulet (26).jpg

Antalya Tekne Turu

Türkiye > İstanbul > Motoryat > Lüks Yat > VİP

Boy / En / Ft.

: 24m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

: 12 Kişi / 4 Mürettabat

Kabin 

: 4 Kb. | 2 Master + 2 Twin

Tuvalet / Duş

: 4 WC / 4 Duş

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

1.500€

Başlayan Fiyatlarla

Arabella Gulet (26).jpg

Kiralık Gulet

Türkiye > Muğla > Fethiye > Gulet  > VİP

Boy / En / Ft.

: 24m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

: 12 Kişi / 4 Mürettabat

Kabin 

: 4 Kb. | 2 Master + 2 Twin

Tuvalet / Duş

: 4 WC / 4 Duş

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

2.200€

Başlayan Fiyatlarla

Antalya Hakkında Bilgiler

Antalya, yeryüzündeki cennet, Akdeniz'in inci kenti ve Türk Rivierası'na hoş geldiniz. Antalya, profesyonellik, deneyim, çeşitlilik ve kaliteyi temsil eden Türkiye'nin 9. büyük şehridir. Tarihi, doğal güzelliği ve zengin yerel yaşam tarzı ile şehir, her yıl dünyanın dört bir yanından 11 milyondan fazla yabancı misafir ağırlıyor. Dünyanın en çok ziyaret edilen dördüncü şehri olan Antalya, dünyanın en önde gelen turizm destinasyonlarından biridir ve size eşsiz bir deneyim sunar.

Akdeniz bölgesinin incisi Antalya, Türkiye'nin ikinci en büyüleyici şehri, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biri. Gelin ve daha büyük ve büyülü bir şeyin parçası olun.

Bir zamanlar Türk Rivierasına açılan bir kapı olarak görülen Antalya bugün kendi başına bir destinasyon. Antalya Körfezi'nde (Antalya Körfezi) yer alan Türkiye'nin batı Akdeniz sahil şeridindeki en büyük şehir hem klasik hem de şık bir şekilde modern. Özünde harika korunmuş eski şehir Kaleiçi bölgesi (kelimenin tam anlamıyla 'kale içinde'), sarma şeritlerindeki ince restore edilmiş Osmanlı evlerinde atmosferik konaklama imkanı sunmaktadır. Eski şehir, bir tost yetiştirmeye değer puslu mavi dağ silüetlerinin uçurum manzarasına sahip muhteşem bir Roma dönemi limanının etrafını sarar. Merkez şehrin hemen dışında iki plaj ve Türkiye'nin en iyi müzelerinden biri bulunmaktadır.

Havası oksijenli havası olan ormanlar arasında gizlenmiş antik kentlerle Antalya, beklediğinden çok daha fazlasını sunan bir tatil cenneti.

Antalya , M.Ö. 158-138'de, Bergama Kralı II. Attalus tarafından Attaleia şehrine adını verdiler. O zamandan beri sürekli olarak ikamet edilen Roma döneminde güçlü koruyucu duvarlarla çevriliydi. Bizanslılar ve Selçuklular şehri Osmanlı yönetimi altına girmeden önce arka arkaya işgal ettiler.

Antalya şehrin adı olan bir körfezin sonunda yer alır ve denize paralel uzanan yeşil bir plato üzerine uzanır. Mavi denizi, parlak gökyüzü, dağlarının sürekli değişen rengi ve yemyeşil bitki örtüsü ile şehir bir renk festivalidir. ” 

Bugün, çok sayıda beş yıldızlı otel, tatil köyü ve eğlence tesisi ile dünyanın en sevilen turizm beldelerinden biridir. Antalya'nın dağlarda kayak yapma ve daha sonra yüzmek için kıyıya inme şansının yanı sıra, çok sayıda arkeolojik alanın ve harabelerin yakınlığı cazibesini arttırıyor. Şehrin her köşesinde farklı medeniyetlerden büyük sanat eserleri var. Kaleiçi'nin pitoresk eski mahallesinde, dar, dolambaçlı sokaklar ve eski ahşap evler antik kent surlarına bitişiktir. İmparator Hadrian MS 130'da Antalya'da Phaselis'i ziyaret ettiğinde, onuruna şehir surlarına Korint sütunları ile güzel bir şekilde dekore edilmiş üç kemerli bir kapı inşa edildi. Surların tek girişi buydu. Kapıyı çevreleyen iki kule ve duvarların diğer bölümleri yat limanının yanında duruyor. Kalekapısı Meydanı'ndaki saat kulesi de eski kentin kulelerinin bir parçasıydı. 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılan, şehrin merkezindeki Yivli Minare Camii'nin zarif, yivli minaresi Antalya'nın simgesi haline geldi. Karatay Medresesi Kaleiçi semtindeki, aynı döneme ait, Selçuklu taş işçiliğinin en güzel örneğidir.

Kentin en önemli iki Osmanlı camisi , çini dekorasyonu ile dikkat çeken 16. yüzyıl Murat Paşa Camii ve 18. yüzyıl Tekeli Mehmet Paşa Camii'dir . Yat limanına komşu olan 19. yüzyılın sonlarına doğru uzanan İskele Camii , kesme taştan inşa edilmiş ve doğal bir kaynak üzerinde dört sütun üzerine kurulmuştur. Hıdırlık Kulesi (kule) muhtemelen ikinci yüzyılda deniz feneri olarak inşa edilmiştir. Kesik Minareli CamiDaha önce bir kilise olan kentin uzun tarihine tanıklık ediyor. Güney sahil şeridinin büyük bir kısmı Antalya şehrinin sınırları içerisindedir. Ağaçların arasına gizlenmiş antik kentler, yemyeşil yaylalar ve oksijen bakımından zengin havası olan ormanları, trekking rotaları ve güzel plajları ile Antalya, beklediğinden çok daha fazlasını sunan bir tatil cenneti.

Kıyı şeridi boyunca sıcak noktalar

 

Ziyaretçiler ayrıca şehir merkezinden uzakta kıyı şeridi boyunca çeşitli turistik noktaları bulabilirler. Muhteşem bir dağ manzarasıyla Antalya'ya 42km uzaklıktaki Kemer , kentin batısındaki ilk nokta. Bu tatil kasabası, çevredeki manzaraya uyum sağlamak için özenle tasarlanmıştır ve harika bir tatil için ideal bir ortam sunar. Tam donanımlı Kemer Marina , yatçıların kasabanın güneyindeki bozulmamış koyların ve plajların keyfini çıkarmasını sağlar. Alışveriş yapanlar, yüksek kaliteli hediyelik eşyaların tadını çıkaracaklar. Marinanın kuzeyindeki kafeleri ve dükkanları ile bir sahil şeridi, doğrudan Mavi Bayrak verilen Kemer Plajı'na götürür. Kuzeydeki diğer turizm merkezleri ise Kızıltepe , Göynük veBeldibi güneyde Çamyuva ve Tekirova var .

Kemer'in 15 km güneyinde , 2575 metre yüksekliğindeki Tahtalı (Olimpos) eteklerinde Phaselis'in üç limanı bir zamanlar önemli ticaret merkezleriydi. Su kemerleri, agoralar, hamamlar, tiyatro, Hadrian Kapısı ve akropolis kalıntıları şehrin tarihi önemini ortaya koyuyor. Olympos antik kenti Tahtalı Dağı'nın güney tarafında yer almaktadır . Zakkum ve defne çalıları kara veya deniz yoluyla ulaşılabilen Olimpos Vadisi'ni gölgelemektedir . Dan Olympos kuzey ve yukarı Çıralı Plajı'na ise Yanartaş Yunan mitolojisinde söyler, (300m yükseklikte), Likya kahraman Bellerophon kanatlı atı monte Pegasus ve yangın nefes öldürdü Chimaera .

Karain Mağarası , Paleolitik Çağ tarihleri, insan Anadolu'da yaşamış bilinen en eski mağara olduğunu. Sabah güneşi ile aydınlatılan tek bir giriş, birbirine bağlanan üç büyük odaya açılır. Girişteki küçük müze bazı bulgularını gösterse de, keşfedilen eserlerin çoğu Türkiye genelinde müzelerde yer alıyor ve bazıları MÖ 160.000'e tarihleniyor. Termessos şehrinin kalıntıları, Güllük Dağı Milli Parkı içindeki Güllük Dağı'nın (Solymos) batı yamaçlarında yer alan 1050 metre yüksekliğindeki bir plato üzerine oturtulmuştur.Antalya'nın kuzeybatısında yer alır. Bu şehrin anıtsal izlerini çevreleyen vahşi ve görkemli bir manzara ve parkın girişinde bir doğa ve vahşi yaşam müzesi bulunabilir.

Antik Likya kenti Limyra , Turunçova üzerinden Finike'den 10km iç kısımda bulunabilir . Bu yol boyunca Likya şehri Arykanda var . MÖ en az 500 kişi tarafından iskan edildi ve yangın veya depremle birkaç kez yıkıldı. Bugün Demre veya Kale olarak adlandırılan Myra antik kenti , Finike'nin 25 km batısındadır. St Nicholas doğdu, Patara , dördüncü yüzyılda sırasında Myra piskoposu oldu ve 345 de orada öldü Kekova adası , bir saat Çayağzı deniz kenarında, güzel adalar tüm gruba adını veren sayısız koylar ve antik kentler.

Kekova'nın batısında batıya doğru devam ederek üç tarafı dağlarla çevrili güzel bir yer olan Kaş'a geliyorsunuz . Kaş çevresindeki berrak soğuk suda yüzme ve dalış mükemmeldir. Doğal Kalkan yolu boyunca , Kaputaş'ın Turkuaz Mağarası'nın bir ucunda güzel bir plajı vardır .

Batıda küçük bir mesafe Kalkan, küçük bir koy manzaralı güzel bir tepenin kasabası. Antik Likya başkenti Xanthos , bugün köyünde Kınık ve Likya kült merkezi Letoon dahil edilir UNESCO Dünya Miras Listesi'nde .

Xanthos-Letoon

 

Xanthos antik Likya'da bir şehirdi, bugünkü Kınık'ın bulunduğu yer olmasına rağmen erken kaynaklarda Xanthos bir bütün olarak Likya için eşanlamlı olarak kullanılıyor. Letoon arkeolojik alanı Kaş ve Fethiye kasabaları arasında, Xanthos'un yaklaşık 4 km güneyinde, nehir boyunca yer almaktadır. Bu siteler Likya geleneklerinin ve antik Yunan etkisinin, özellikle mezar sanatlarında harmanlandığını göstermektedir. Arkeolojik uzmanlar ve dilbilimciler, epigrafik yazıtların Likya halkının tarihini ve Hint-Avrupa dilini anlamamız için çok önemli olduğunu kabul ediyorlar.

 

Mükemmel bir kayak deneyiminden hemen sonra sonsuz güneşlenme anını yaşayın” 

 

Aynı gün iki mevsimin tadını çıkarın

Antalya'ya 50 km uzaklıktaki Saklıkent , Bakırlı Dağı'nın kuzey yamaçlarında 1750-1900m yükseklikte ideal bir kış sporları tesisidir . Mart ve Nisan aylarında sabahları kayak yapabilir, Antalya'nın yat limanında lezzetli taze balık öğle yemeği yiyebilir ve öğleden sonra güneşlenmeye, yüzmeye ve rüzgar sörfüne devam edebilirsiniz. Antalya'nın kuzeyindeki Düzlerçamı Parkı'ndaki bir koruma programının bir parçası olarak yaban hayatı - geyik ve dağ keçisini görebilirsiniz ve yolda 115 metre derinliğindeki şaşırtıcı Güver Kanyonu'nda durabilirsiniz .

Güzel basamaklar

Antalya'nın doğu kısmı batı kısmı kadar zengindir. Kumlu Lara Plajı yaklaşık 12km doğudadır. Antalya'nın 14 km kuzeydoğusunda , Yukarı Düden Şelalesi'nde heyecan verici bir deneyim için koşan kaskatın arkasında yürüyebilirsiniz. Lara Plajı'na giderken, Aşağı Düden Şelalesi doğrudan denize dalarak düşmenin mükemmel bir manzarasını sunan yakındaki dinlenme alanı ve manzara denizden daha da muhteşem. Her ikisi de Antalya'ya 18km uzaklıktaki Kurşunlu Şelalesi ve Nilüfer Gölü , muhteşem doğal güzelliğin diğer iki yeridir.

Güneşin, kumun ve denizin ötesinde

 

Bol ve güncel turistik tesislerin yanı sıra iyi korunmuş tarihi yerler, günlük aktiviteler için bir dizi seçenek sunar. Perge (Antalya'dan 18km) St Paul'un ilk misyonerlik gezisinde ziyaret ettiği önemli Pamphylia kentiydi . Yüzücüler ve güneşlenenler , Antalya'ya 40 km uzaklıktaki modern lüks bir tatil merkezi ve golfçü cenneti Belek'in tadını çıkarıyor . Fotojenik bir Selçuklu köprüsü Köprü Nehri'ni Aspendos'a giden yoldan geçer . Aspendos Tiyatrosu15.000 seyirci kapasiteli en iyi korunmuş antik tiyatro. Bugün hala kullanılmakta olan tiyatronun galerileri, sahne süslemeleri ve akustiği mimarın başarısına tanıklık ediyor. Yakınlarda bazilika, agora ve Anadolu'nun en büyük su kemerlerinden biri bulunmaktadır. Antalya'nın kuzeydoğusunda, Taşağıl ve Beşkonak'a doğru kapanışta Köprülü Kanyon Milli Parkı'na giden doğal yol var . Büküm yolu dağ dereleri üzerinde rüzgarlanır ve bakir sedir ormanından geçer. Genellikle yavaş bir sürüştür, çünkü her dönüşte görünüm bir öncekinden daha güzeldir. Antalya'ya 92km uzaklıktaki milli park, flora ve fauna açısından zengin güzel bir vadi. YanTürkiye'nin en tanınmış klasik yerlerinden biri, adı bir zamanlar nar anlamına gelen eski bir limandı. Bugün güzel bir tatil beldesidir. Antik harabeleri, iki kumlu plajı, çok sayıda mağazası ve kapsamlı turistik konaklama yerleri ziyaretçileri ağırlamaktadır. Side'nin doğusunda çam ormanlarına sıkışmış olan Sorgun , Titreyengöl ve Kızılağaç tatil köyleri, kumsalları ve pırıl pırıl denizi ile popülerdir. Atmosferi rahat, bol konaklama ve sonsuz faaliyetleri. Side'nin batısında , antik alanların yakınında güneş ve deniz sunan Kumköy , Çolaklı ve Kamelya'nın tatil merkezleri bulunmaktadır . En Pamphylia Selucia (Bucakşıhlar)Side'nin 15 km kuzeydoğusunda, iyi durumda olan Roma hamamları, tapınaklar, kiliseler, türbe, tiyatro ve agoranın kalıntıları bulunmaktadır. Türkiye'nin en ilginç ve tanınmış mağaralarından biri Aydınkent (İbradı) ' nın 12 km güneydoğusunda ve Manavgat'ın 55 km kuzeyinde bulunan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı'nda bulunmaktadır . Mağara alanındaki göller ve ilginç kaya oluşumlarının yanı sıra travertenler ve akarsular bu alanı özellikle büyüleyici kılmaktadır. Altınbeşik Mağarası , Manavgat Nehri Vadisi'nin batı yamaçlarında yer almakta olup, otantik bir köy olan ve bu bölgeyi gezerken mutlaka görülmesi gereken Ürünlü üzerinden ulaşılabilir . Alarahan KervansarayıSelçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından 1230 yılında Alara Nehri kıyısında inşa edilmiştir . Yakındaki bir tepenin üstünde Alara Kalesi , tüm alanın manzarasını yönetir .

Alanya'nın büyük ve popüler tatil merkeziiki uzun kumsal arasında Akdeniz'e uzanan kayalık bir burnun bir ucunda yer alır. 1231'de Selçuklular tarafından onarılan ve sahilin en görkemli yerlerinden biri olan bir kale, sürülmeyi taçlandırıyor. Yaklaşık 150 kule, iyi korunmuş, çift duvarlı kalenin duvarlarını deliyor. Dış duvarlarda cami kalıntıları, kervansaray ve kapalı çarşı vardır ve iç duvarlarda yıkık bir sarnıç ve bir Bizans kilisesi bulunmaktadır. Alanya'nın tarihi Roma dönemine kadar uzanmasına rağmen, 1220 yılında Alaeddin Keykubat kış konutu ve deniz üssü haline getirildiğinde Selçuklular altında ön plana çıktı. Ayakta kalan binalar Selçuklu döneminde kentin önemini yansıtmaktadır. Etkileyici kalenin yanı sıra turistler benzersiz tersaneleri ve sekizgenleri keşfetmeliKızıl Kule (Kızıl Kule) .

Geziyle geçen bir günün ardından kendinizi lezzetli harikalar dünyasına bırakın” 

bottom of page